دنیای ویپ

اخبار دنیای سیستم های ویپ

شرکت مخابرات ایران برای محقق شدن دسترسی متقاضیان به ثبت‌ نام سرویس تلفن ثابت و اهداف دولت الکترونیک، سامانه‌ی ثبت‌ نام اینترنتی تلفن ثابت را راه‌اندازی کرد.

بدین ترتیب، از این پس متقاضیان دریافت تلفن‌ ثابت علاوه بر مراجعه‌ی حضوری به دفاتر پیشخوان دولت و دفاتر امور مشترکین، می‌توانند به‌صورت غیر حضوری و اینترنتی نیز ثبت‌ نام کنند.

این ثبت‌ نام اینترنتی تلفن ثابت در وب‌ سایت شرکت مخابرات ایران به آدرس www.tci.ir، بخش تلفن ثابت انجام می‌شود.

در این شیوه، احراز هویت متقاضیان هنگام تحویل خط تلفن در محل مشترک انجام می‌شود.

شرکت مخابرات ایران موظف است حداکثر ظرف مدت یک‌ ماه پس از تاریخ درخواست تقاضای مشترکان، خط تلفن ثابت تقاضا شده را دایر کند و به مشترک تحویل دهد.

سیستم تلفنی ایزابل (Issabel) یکی از مشتقات سیستم تلفنی الستیکس (Elastix) است که بواسطه حمایت چندین شرکت فعال در زمینه ویپ راه آن را ادامه می دهد.

طی چند روی گذشته توسعه دهندگان ایزابل برای انتخاب لوگوی آن یک نظر سنجی طراحی کرده بودند که بسیاری علاقه مندان از ایران نیز در آن شرکت داشتند.

لوگوی انتخابی ایزابل برای ادامه راه به شرکت زیر می باشد.

 

View the embedded image gallery online at:
http://voip-iran.com/voip-news/#sigProId8fe6189b84

سیستم تلفنی محبوب الستیکس به دلیل واگذاری نام، در آینده با نام ایزابل و توسط گروهی از شرکت ها و برنامه نویسان حرفه ای، با قدرت به کار خود ادامه خواهد داد، حال گروه ایزابل برای طراحی نمای گرافیکی و یا همان لوگوی این محصول یک رای گیری ترتیب داده اند تا از همان ابتدا در تمامی زمینه ها از نظر افراد علاقمند و مرتبط در توسعه آن کمک بگیرند.

می توانید از طریق لینک زیر در نظرسنجی تعیین لوگوی ایزابل (ISSABEL) شرکت کرده و در انتخاب آن سهیم باشید.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeQK--VcG9DW3jWeORCDoIKnIke1rd-A0dOipKpNYsx99YBqQ/viewform

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال

 

 

  مدیرعامل یکی از شرکت‌های FCP از ارائه‌ی تلفن ثابت در کنار مخابرات اطلاع داد که این کار هم با کد استانی و هم کد ۰۹۴ انجام خواهد شد. به گفته او با دستگاهی مثل اسپیلیتر، مشترکان خانگی می‌توانند تلفن و اینترنت شرکت‌های FCP را با هم داشته باشند.

  تا کنون ۹ شرکت جدید ارتباطات ثابت از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مجوز FCP گرفته‌اند. هر چند این شرکت‌ها پیش از این تنها خدمات دسترسی به اینترنت و دیتاسنتر می‌دادند، ولی با مجوز وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ازین پس می‌توانند در کنار مخابرات ایران، خدمات تلفن ثابت ارائه کنند.

  در این زمینه محمد علی یوسفی زاده مدیر عامل شرکت انتقال داده های آسیاتک درباره نحوه‌ی عرضه‌ی تلفن ثابت با شماره‌های جدید در کنار مخابرات توضیح داد که برای ارائه‌ی تلفن ثابت و خدماتش، یکسری شماره‌های داخل استانی مانند مخابرات خواهیم داشت که با کد داخل استانی کار می‌کند و یکسری شماره با کد خاص داریم که شبیه پیش شماره‌های موبایل است و منتظریم رگولاتوری تعیین تکلیف کند.

  مدیرعامل آسیاتک درباره تعرفه‌های تلفن ثابت که قرار است از سوی شرکت‌های FCP ارائه شود نیز عنوان کرد که تعرفه‌ها براساس مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات خواهد بود. هنوز فرصت نشده که ما شرکت‌های FCP با یکدیگر صحبت کنیم و تعرفه‌های پیشنهادی در این حوزه را برای کمیسیون تنظیم ارسال کنیم.

او با اشاره به پیش‌بینی‌های لازم برای عملیاتی نمودن سرشماره هایی که FCPها روی آن تلفن واگذار می‌کنند تشریح کرد:

  قرار بود کد ۰۹۴ را به شرکت‌های FCP بدهند؛ به این شکل که کد داخل استانی و بیرون استانی ما یکی می‌شد. اما درخواست کردیم کد محلی (داخل استانی) از رنج ۹ داخل استانی نیز به ما بدهند تا بتوانیم تعرفه‌های بیرون و درون استانی را متفاوت لحاظ کنیم. بدین ترتیب ما می‌توانیم هم کد ۰۹۴ ارائه دهیم و هم کدهای معمولی که هم اکنون در شبکه مخابرات وجود دارد.
یوسفی زاده تأکید کرد که بعد از تخصیص شماره و طراحی قسمت اول شبکه، می‌توان مشخص نمود که صرفا داخل استانی باشیم یا اینکه به شکل تجمیعی در کل کشور برای ارائه‌ی خدمات تلفن ثابت ورود کنیم؛ قطعا تعیین الگوی این بخش روی قیمت‌ها بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

  او درباره چگونگی ساختار فنی ارائه‌ی سرویس تلفن ثابت نیز توضیح داد که سرویس ما بر مبنای IP خواهد بود تا مشترکان با هر تجهیزاتی که بخواهند یا حتی اپلیکیشنی روی موبایل خود بتوانند از این بستر استفاده کنند؛ در مدل خانگی هم پیش‌بینی شده دیوایس‌های AP ساده‌ای تخصیص دهیم تا با دستگاهی مثل اسپیلیتر، مشترکان هم تلفن و هم اینترنت داشته باشند.

 

منبع: زومیت

به اشتراک بگذارید